شرکت Headmade Materials، با همکاری شرکت خدمات پردازش پس از چاپ AM Solutions و شریک توسعه فرآیند Neue Materialien Bayreuth، قصد دارد فناوری منحصر به فرد ColdMetalFusion خود را به یک فرآیند پیوسته تبدیل کند. ColdMetalFusion از ماشین‌های PBF به همراه تکنیک‌های نوآورانه جداسازی حلال و سینترینگ برای تولید اجزای فلزی استفاده می‌کند. در حالی که این فرآیند شامل چندین مرحله است، اما مقرون به صرفه است و کنترل انقباض بهتری را در مقایسه با برخی روش‌های جایگزین ارائه می‌دهد. اگرچه ColdMetalFusion برای هر نوع قطعه ای ایده آل نیست، اما ثابت می کند که ColdMetalFusion یک فناوری جذاب برای تولید دسته های بزرگ قطعات، به ویژه قطعاتی با اندازه چند سانتی متر، در موادی مانند فولاد ضد زنگ 316 است. هدف شرکا افزایش بیشتر جذابیت فناوری با تمرکز بر کاهش هزینه قطعات و بهبود بازده است. به طور خاص، هدف آنها خودکار کردن فرآیندهای پودر زدایی و پاکسازی سطح است.

"از دیدگاه ما، کلید تولید صنعتی با نرخ ضایعات پایین برای کل صنعت در جابجایی قطعات نهفته است. از طریق همکاری در پروژه AutoSmooth، ما در اینجا به سطح جدیدی خواهیم رسید. به منظور بهره برداری از پتانسیل کامل تولید سری افزودنی، نیاز به اتوماسیون باز کردن بسته بندی و پردازش سطحی وجود دارد. کریستین استودیگل، مدیر عامل شرکت Headmade Materials، گفت: فناوری CMF در حال حاضر پایه و اساس این کار را گذاشته است، و اکنون ما با شرکای خود گام بعدی را به سمت یک راه حل کاملاً خودکار برداشته ایم." دکتر تیل مرکل، مدیر بخش فناوری در Rösler Oberflächentechnik، شرکت مادر گفت: "تجربه چندین ساله ما در پردازش سطحی همراه با مقیاس پذیری بالای ColdMetalFusion و دانش تحقیقاتی Neue Materialien Bayreuth، تولید سری فلزات افزودنی را متحول خواهد کرد. "

شرکت ColdMetalFusion به دلیل توانایی‌اش در استفاده مجدد از تجهیزات پلیمری PBF موجود برای تولید قطعات فلزی جالب توجه است. این ویژگی این فناوری را به ویژه برای دفاتر خدمات پلیمری که به دنبال سرمایه گذاری در چاپ سه بعدی فلزی هستند جذاب می کند. از بسیاری جهات، فرآیند ساده تر از PBF فلزی سنتی است. علاوه بر این، راه را برای تجهیزات پلیمری جدید برای استفاده در تولید قطعات فلزی در مقیاس بزرگ باز می کند. برای این منظور می توان از چاپگرهای سه بعدی مقرون به صرفه از برندهایی مانند Sintratec، Nexa3D یا Farsoon استفاده کرد. چیزی که بیش از همه جالب توجه است پتانسیل صرفه جویی قابل توجه در هزینه ها - صدها هزار دلار - هنگام انتقال به تولید سری فلزی است.

شرکت Headmade طیف وسیعی از مواد را ارائه می دهد که در قلمرو چاپ سه بعدی عجیب و غریب در نظر گرفته می شوند، مانند تنگستن و تیتانیوم خالص تجاری CP T1. تنگستن که ماشینکاری، کپی یا چاپ آن دشوار است، کاربردهای مختلفی از جمله صفحه نمایش سی تی اسکن، الکترونیک، انرژی هسته ای و متعادل کردن خودروهای فرمول 1 دارد. فولاد ابزار M2 نیز همه کاره است و در ابزارسازی، ساخت چاقو، تیغه های برش و قالب ها کاربرد دارد. فناوری ColdMetalFusion در کنار مواد معمولی مانند Ti64، 316L و فولاد PH 17-4، تولید مجموعه وسیعی از قطعات را امکان پذیر می کند. Headmade به طور ویژه اقلامی مانند پدال های دوچرخه و هاب دنده را در وب سایت خود دارد - اجزایی که معمولاً در مقادیر زیاد تولید می شوند. اینها موارد تخصصی مانند قطعات توربوماشین یا قطعات موشک نیستند. آنها اقلام روزمره ای هستند که می توانند از قابلیت های Cold Metal Fusion بهره مند شوند. وعده اصلی Cold Metal Fusion توانایی تولید اجزای فلزی معمولی و مقرون به صرفه است. اگر Headmade و شرکای آن موفق شوند فرآیند را از حالت "سبز" اولیه تا محصول نهایی ساده کنند، این فناوری می تواند به ابزاری بسیار جذاب تبدیل شود.

منبع: 3Dprint