کفش های کتانی، دوچرخه، دوربین... ساعت های اپل؟ چاپ سه بعدی به دلیل قابلیتش در کاهش هزینه ها در حالی که امکان تولید محصولات منحصر به فرد و سفارشی را فراهم می کند، هرروز بیش از روز قبل در تولید کالاهای مصرفی مورد استفاده قرار می گیرد. اکنون، شایعه ای که اخیرا منتشر شده، یک مورد دیگر را به این لیست اضافه کرده است. ظاهراً غول فناوری، شرکت اپل در ساخت قطعات مکانیکی Apple Watch Ultra به چاپ سه بعدی تیتانیوم روی آورده است و نتیجه‌ی آن تا اواخر امسال عرضه می‌شود.

اگرچه در حال حاضر، این تنها یک شایعه است (هیچکدام از شرکت‌های اپل که ادعا می‌شود در زمینه چاپ سه‌بعدی فعال باشند، این خبر را تایید نکرده‌اند)، اما خبر از منبع قابل اعتمادی پخش شده است که غالبا در پیش‌بینی عملکرد اپل موفق بوده است. مینگ چی کو، تحلیلگر TF International Securities، یک گروه خدمات مالی در آسیا و اقیانوسیه، است. او به موفقیت در پیش بینی هایش در مورد محصولات آینده اپل شناخته می‌شود. آخرین مورد در پایان هفته گذشته در بلومبرگ منتشر شد و نشان می دهد که اپل در حال ساخت قطعات مکانیکی تیتانیومی برای Apple Watch Ultra 2H23 با چاپ سه بعدی با استفاده از راه حل های Farsoon و BLT است.
استفاده از چاپ سه بعدی برای Apple Watch Ultra

این اولین بار نیست که اپل به چاپ سه بعدی روی آورده است. همانطور که سال گذشته در Forbes گزارش شد، غول دستگاه های تلفن همراه به نظر می‌رسد که مشغول استفاده از راه حل های Optomec است، شرکتی که به خاطر فناوری Aerosol Jet خود که برای تولید مواد افزودنی الکترونیکی طراحی شده است، شناخته شده است. علاوه بر این، قبلا گزارش شده بود که این شرکت از این فناوری ها برای پروتوتایپینگ نیز استفاده می کند. اما اگر این شایعه درست باشد، اولین باری است که چاپ سه بعدی در مرکز تولیدات جدید اپل قرار گرفته است. همانطور که گفته شد، به گفته Kuo، این پرینت سه بعدی تیتانیومی با استفاده از راه حل های Farsoon و BLT انجام خواهد شد. هر دو سازنده چینی برای دستگاه های laser powder bed fusion، از جمله دستگاه هایی که با پودرهای فلزی مانند تیتانیوم سازگار هستند، شناخته شده اند. علاوه بر این، آنها به دلیل تمرکز بر کاربردهای صنعتی در تعدادی از بخش های مختلف از هوافضا گرفته تا مراقبت های بهداشتی و سبک زندگی و موارد دیگر شناخته شده اند. بنابراین اگر اپل بخواهد قطعات مورد استفاده در محصول نهایی را با پرینت سه بعدی بسازد، منطقی است که این دو مورد را در نظر گرفته باشد. همانطور که گفته شد، این تصمیم به خودی خود بحث های زیادی را به راه انداخته است. با این حال، در نظر گرفتن مزایای گسترده ای که چاپ سه بعدی می تواند برای اپل به همراه داشته باشد، مهم است. در حال حاضر ثابت شده است که تولید افزودنی های فلزی باعث کاهش هزینه ها و زمان تولید و همچنین تقویت زنجیره تامین می شود. علاوه بر این، یکی از شکایت‌های پرتکرار از Apple Watch Ultra بابت حجیم بودن و وزن آن بود که هر دوی این موارد می تواند توسط سازنده هندسه های پیچیده تر برای قطعات از طریق ساخت افزودنی برطرف شود.
با این حال، Kuo خاطر نشان می‌کند که حتی اگر از پرینت سه بعدی برای قطعات مکانیکی استفاده شود، آنها همچنان باید فرآیندهای CNC را برای فرآیندهای back-end انجام دهند. علاوه بر این، او معتقد است که اپل واچ اولترا جدید به عنوان یک نمونه آزمایشی ارائه می شود و اگر موفقیت آمیز باشد، در محصولات بیشتری از اپل از تولید افزودنی استفاده خواهند شد. در هر صورت، ما در ماه های آینده هر خبری از هر یک از این شرکت ها شد را منتشر خواهیم کرد.


منبع: 3Dnatives