از زمان COVID-19، واضح است که نحوه تجربه مردم از فیلم ها تغییر کرده است. حتی با کاهش محدودیت ها، حضور در سینما دیگر آن فعالیت رایج سابق نیست. در واقع، فیلم‌های بیشتری یا فقط در پلتفرم‌های نمایش فیلم منتشر می‌شوند یا پس از یک اکران کوتاه در سینما به سرعت به یکی از این پلتفرم‌ها منتقل می‌شوند. با این حال، این موضوع در هفته‌های اخیر به دلیل ورود دو فیلم پرطرفدار «باربنهایمر» به باکس آفیس در سراسر جهان تغییر کرده است. برای کسانی که ممکن است نام آن را نشنیده باشند، Barbenheimer ترکیبی  از عناوین باربی و اوپنهایمر است. هر دو فیلم در یک روز، 21 ژوئیه اکران شدند، و همزمانی، و همچنین تفاوت های شدید بین این دو، باعث شد تا انبوهی از مردم به صورت آنلاین اعلام کنند که در اکران هر دو حضور خواهند داشت. در واقع، به جای تشدید رقابت، باربنهایمر ثابت کرده است که در این مورد اتحاد پیروز است. علاوه بر این، تماشاگران سینما به شیوه‌های متفاوتی موفقیت هردو فیلم را جشن گرفته‌اند اما باربنهایمر راه خود را به دنیای پرینت سه بعدی نیز باز کرده است.

ترکیب باربنهایمر با چاپ سه بعدی 

 دقیقاً چه طور می توان مدل باربنهایمر خودمان را بسازیم؟ خوب، درست مانند سایر مدل‌های سه بعدی که پرطرفدار می‌شوند، بهتر است از یکی از ده ها پلتفرمی که فایل های STL را در دسترس مخاطبان قرار می‌دهد، شروع کرد. به خصوص در Cults و Printables، به نظر می رسد تعدادی طرح مختلف با گزینه های رایگان و پولی موجود است. کاربران فقط باید مدل را دانلود کنند و سپس چاپ کنند تا بشقاب، دسته کلید یا سایر یادگاری های خودشان از این دو فیلم را داشته باشند. با این حال توجه داشته باشید که به نظر می رسد Barbenheimer هنوز به سایت های محبوب دیگر مانند Thingiverse یا MyMiniFactory راه پیدا نکرده است، که احتمالاً به دلیل محدودیت‌های مربوط به قانون کپی رایت باشد.

یکی از رایج‌ترین مدل‌های موجود در فایل‌های STL عبارت Barbenheimer در فونت نمادین باربی است که اغلب با یک ابر صورتی رنگ در پس زمینه ظاهر می‌شود. طرح رایج دیگر Little Boy یا Fat Man هستند، اولین دو بمب اتمی که در تاریخ پرتاب می شوند. این بمب‌ها یا شامل طرح‌هایی هستند که به باربنهایمر یا باربی اشاره می‌کنند و توصیه می‌شود برای ادغام موفقیت‌آمیز این دو، به رنگ صورتی و سفید چاپ شوند. بهترین بخش این مدل ها این است که بسیاری از آنها به عنوان ظرف پاپ کورن نیز کاربرد دارند و به تجربه بهتری از تماشای فیلم منجر می‌شوند. بنابراین مهم نیست که کدام فیلم شما را بیشتر هیجان زده کرده است، عجله کنید تا به عضوی از باشگاه طرفداران باربنهایمر بپیوندید.


منبع: 3dnatives