در تولید اسباب‌بازی، تکنولوژی تولید افزودنی ابزار مفیدی است که در صنایع مختلف نیز مورد استفاده قرار گرفته است. شرکت هایی مانند LEGO قبلاً از AM برای کاربردهایی مانند ساخت قطعات جدید و حذف زباله های اضافی استفاده کرده اند. به طور مشابه، Mattel، یکی از بزرگترین تولید کنندگان اسباب بازی در جهان، نیز تجربه‌ای موفقیت‌آمیز با چاپ سه بعدی داشته است. این شرکت اعلام کرده است که ماموریت خود را ایجاد اسباب بازی های جدید و پیشرفته تر می‌داند که می تواند با نوآوری مداوم به توسعه نسل های آینده کمک کند. برای رسیدن به این هدف، آنها از سری پرینترهای سه بعدی MakerBot استفاده کردند تا آنچه را «اسباب بازی‌های فردا» می‌نامند بسازند. برای پیگیری بهتر ماموریت خود در طراحی نوآورانه، Mattel تیمی دارد که به تحقیق و توسعه اسباب‌بازی‌های جدید به رهبری جک پیچ، مهندس ارشد نوآوری و رهبر تیم طراحی محصول اختصاص دارد. هلو و تیمش از مجموعه عظیم برندهای نمادین Mattel از جمله Barbie، Hot Wheels، Fisher-Price، Uno، Monster High و غیره پشتیبانی می کنند. با این نام‌های افسانه‌ای دوران کودکی، تیم به برندها کمک می‌کند تا با آزمایش ویژگی‌های مکانیکی، تحقیق و نمونه‌سازی اسباب‌بازی‌های خاص، ایده‌های خود را بر اساس سلیقه مصرف‌کننده اجرا کنند. در نتیجه، این شرکت از این فرصت استفاده می کند تا از طریق تکنولوژی تولید افزودنی، رشد و تولید بیشتر را امکان پذیر کند.

چاپ سه بعدی در Mattel

برای رسیدن به هدف خود، تیم فناوری Mattel از Fused Filament Fabrication استفاده کرد که به آنها اجازه داد تا به سرعت تغییرات و نسخه‌های جدید را اعمال کنند، در حالی که اشکال، مواد و ویژگی های مکانیکی مختلف را آزمایش کردند. جک هلو توضیح می‌دهد: «تمرکز تیم ما بر این است که ویژگی‌های محصول نوآورانه را با مشتری‌هایمان به اشتراک بگذاریم و به عرضه آن‌ها به بازار کمک کنیم. هنگام نیاز به مدل‌های فیزیکی، تیم ما می‌تواند به مواد پرینت سه بعدی صنعتی مانند ABS-R یا فیبر کربن نایلون تکیه کند، زیرا آنها دوام کافی برای حفظ شکل و عملکرد را دارند.
پروتوتایپینگ در صنعت اسباب بازی بسیار مهم است. از میان مزایای متعدد پروتوتایپینگ، کشف عیوب، آزمایش ویژگی های خاص یا کشف پتانسیل‌های جدید برای ارتقای محصول را می‌توان نام برد. هلو توضیح می دهد: «با یک پرینتر سه بعدی، لازم نیست کل نمونه اولیه را با دست دوباره ساخت. می توان با تغییر چند تنظیم دیجیتالی، فایل جدید را به چاپگر فرستاد و یک قطعه‌ی جدید را به سرعت چاپ کرد. این فرآیند تغییرات، آزمایش و بررسی را بسیار آسان‌تر و سریع‌تر می‌کند.» بنابراین، کارشناسان می توانند طرح را در صورت نیاز اصلاح کنند و پس از دریافت نتایج آزمایش به سرعت عمل کنند. پس از تکمیل این فرآیند ساده، اسباب بازی نهایی را می توان به بازار عرضه کرد.
تیم Mattel با ادغام چاپ سه بعدی در تجارت خود، کنترل بیشتری بر روند تولید و جدول زمانی نهایی خود به دست آورده است. تولید قطعات سفارشی با کیفیت بالا به محض سفارش گیری، تیم را قادر می سازد تا مدل های کارآمدتر و دقیق تری ایجاد کند که بسیار شبیه به مجموعه های قالب گیری تزریقی هستند. این ویژگی کمک می‌کند تا ویژگی‌های یک اسباب‌بازی را سریع‌تر و با نرخ موفقیت بالاتری آزمایش کرد، که به محصولات بیشتری فرصت می‌دهد به دست بچه‌هایی که دوست دارند با آنها بازی کنند، برسد. برای اطلاعات بیشتر، می توانید اطلاعات بیشتری در مورد چاپ سه بعدی Mattel در اینجا بخوانید.


منبع: 3dnatives